Branża kuśnierska nie oznacza wyłącznie szycia futer, kurtek czy kamizelek. Oprócz powszechnie znanych produktów wykonanych z naturalnych futer istnieją również różnego rodzaju dodatki i akcesoria futrzane, które mogą być noszone praktycznie przez cały rok. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, które śmiało mogą znaleźć zastosowanie wiosną, jesienią, a nawet… latem 😉

Pierwszą propozycją jest brelok wykonany z futerka. Taki gadżet znajdzie swoje zastosowanie w połączeniu z torebką czy kluczami. Wystarczy przypiąć go drobnym karabińczykiem do danego przedmiotu i gotowe!
Z pewnością taki dodatek będzie stanowić oryginalną ozdobę torebki. Klucze zaś zawsze będą widoczne, dzięki czemu unikniesz ryzyka zgubienia (szczególnie gdy brelok jest w odważnym, jaskrawym kolorze).

Drugą propozycją są poduszki futrzane. Poduszka z futra to rzecz, która potrafi całkowicie odmienić wnętrze salonu lub sypialni. Sprawia, że pomieszczenie staje się bardziej luksusowe i nietuzinkowe. Poduszki mogą być obszyte futrem z dwóch stron lub z jednej, w zależności od preferencji. Najbardziej popularne są poduszki wykonane z lisa, norki oraz królika. Bardzo interesująco wyglądają również poduszki z lamy – za sprawą długiego, falowanego włosa. Tego typu dodatki idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach w stylu glamour oraz myśliwskim czy skandynawskim.

Czapki oraz rękawiczki futrzane to kolejna propozycja. Bardzo popularne są tzw. czapki uszatki wykonane najczęściej z materiału lub skóry naturalnej na zewnątrz i futra wewnątrz. W przypadku czapek najczęściej używanymi rodzajami skór futerkowych są: srebrny lis, rudy lis, norka oraz jenot. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również czapki wykonane z naturalnego futra królika oraz szynszyla – są niezwykle delikatne i miękkie, a do tego niezwykle grzeją, co jest istotne w mroźne dni. Tak samo doskonale sprawdzą się rękawiczki wyściełane wewnątrz naturalnym futerkiem – dzięki nim nie groźne są mroźne zimy. Pięciopalczaste czy jednopalczaste – nie ważne, jaki typ bardziej preferujesz – najważniejsze, aby były wykonane z naturalnego futerka. Tylko takie jest gwarancją komfortu noszenia.
Innym mniej standardowym rozwiązaniem są mufki, czyli rodzaj tunelu, w który wsuwa się ręce – gadżet ten jest bardzo przydatny dla rodziców, którzy wychodzą zimą na spacery ze swoimi dziećmi. Można je przypiąć do rączki wózka i z przyjemnością spacerować, nie martwiąc się o odmrożone dłonie.

Inną inspiracją jest rzecz, którą chyba każdy posiada w swoim domu – mowa o kapciach. Na rynku dostępny jest obecnie szeroki wybór kapci, również z futerkiem. Począwszy od tych tradycyjnych wykonanych ze skóry naturalnej, a skończywszy na tych wykonanych z tworzywa sztucznego, niczym z wybiegu mody. Takie kapcie z dodatkiem futra – czy to w postaci małego pomponika czy szerokiego obszycia – na pewno umilą przebywanie w domu, nie wspominając już o długich, zimowych wieczorach 😉 Trzeba dodać, że kapcie z dodatkiem futerka są nie tylko niezwykle ciepłe, ale również oryginalne.

Jeszcze inną propozycją są mankiety futrzane oraz obszycia do kapturów. Tego typu dodatki są dość często wybierane, szczególnie w przypadku kurtek typu parka. Zarówno mankiety jak i obszycia można w dowolnym momencie odpiąć, za pomocą guziczków bądź suwaka. Dzięki tego typu dodatkom kurtka w jednej chwili zmienia swój wygląd na bardziej elegancką, ale jednocześnie staje się cieplejsza. Usługa obszywania kurtek jest bardzo popularna w naszej pracowni – trudno się dziwić – nawet starszej kurtce można nadać świeży look za sprawą futrzanych dodatków.

Ostatnim, ale nie mniej ciekawym pomysłem na zastosowanie futra naturalnego są… torebki! Pole do popisu jest w tej kwestii szerokie. Torebka może być wykonana z futra w całości lub tylko z jednej strony. Inną opcją jest drobna wstawka futrzana, która w delikatny sposób podkreśli charakter torebki.

Każdą z wyżej wymienionych rzeczy jesteśmy w stanie wykonać na zamówienie w naszej pracowni.
Jak widać, jest tyle możliwości zastosowania futra, ile pomysłów. Wśród tych wszystkich propozycji z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.