Futra naturalne są wyjątkowo trwałe i nie tracą swoich właściwości z upływem czasu.
W związku z tym to czyni je ekologicznym materiałem nie tylko dla człowieka, ale również dla środowiska. Często służą jako najcieplejsze okrycie domowe przez dekady.

Wiele osób decyduje się na noszenie materiałów futropodobnych i nie mają świadomości jak bardzo niekorzystny wpływ mają na organizm człowieka. Ropopochodne sztuczne wyroby mogą wywoływać alergie i podrażnienia skóry. Są one często tanim, sztucznym zamiennikiem, który jest zdecydowanie mniej wytrzymały, ale również bardzo szkodliwy dla środowiska. Mówiąc w skrócie jest to wyjątkowo nieekologiczny surowiec.

Wykorzystywane produkty chemiczne, to czynniki niepozwalające na uznanie procesu wytwarzania futer sztucznych za element zrównoważonego rozwoju w jakiejkolwiek formie. Rozkładają się kilkaset lat, a ich utylizacja wiąże się z emisją związków toksycznych do atmosfery.

Zatem organizacje promujące zastąpienie futer naturalnych sztucznymi cechuje niewiedza i brak świadomości. Nie ma żadnych sensownych dowodów na to, że materiały futropodobne są lepsze od naturalnych. Oczywiście każdy ma wybór.

Dlatego naturalne futra są wpisane w naszą tradycję i są wielokrotnie przekazywane w rodzinie na młodsze pokolenie.
Moda i fasony na przestrzeni lat zmieniają się, dlatego nasza pracownia od ponad 30 lat zajmuje się przeróbkami futer naturalnych. Nasza duża wiedza w tej dziedzinie  pozwala na wykonanie wielu nawet bardzo trudnych projektów (przeróbek), których nie podejmują się inne zakłady.
Nasz zespół służy profesjonalnym doradztwem.

Przeróbkami futer zajmujemy się przez okrągły rok i nie raz korzystają z naszych usług klienci z zagranicy. Wiele osób dokonywało u nas przeróbek, a dla nas było to kolejne wyzwanie, a w rezultacie zadowolony klient.

Długie futra przerabiamy na krótsze kurtki, etole lub na kamizelki. Niemodnym fasonom nadajemy nowy, świeży wygląd. Nie raz sami jesteśmy zaskoczeni efektami.

Oprócz tego od pewnego czasu szyjemy również dodatki futrzane w postaci narzut, pledów i poduszek dekoracyjnych. Klienci często pytają o te produkty, a w naszej pracowni w Raszynie powstają rzeczy czasami w pojedynczych egzemplarzach, nie do powtórzenia.
Można do nas przyjechać z własnym pomysłem i zobaczyć nasz warsztat od „kuchni”

Okres wiosenny jest najlepszym momentem, aby zrobić porządek w swojej szafie, odświeżyć i przygotować swoje futro na kolejny sezon użytkowania. Zachętą do tego mogą być ceny usług, które mamy dużo niższe poza sezonem zimowym.

Serdecznie zapraszamy!